
Möt utvecklaren Jonas Sand
Jonas Sand arbetar som utvecklare på Opter sedan 2012.…
Sedan i somras har vi en ny integration med Fortnox – vilket är en fördel för er åkerier som använder deras ekonomiadministrationstjänst.
Integrationen innebär att vi kan skicka och ta emot information om fakturor och betalningar direkt mellan Opter och Fortnox via deras API. De som vill kan därför exempelvis ha sin reskontra i Fortnox och ändå använda funktionerna för kreditgräns i Opter.
– Vi gör integrationer med ekonomisystem hela tiden men just den här tror jag är till särskilt stor glädje för våra kunder eftersom många redan använder Fortnox i sitt dagliga arbete, och för att den är mer automatiserad och komplett jämfört med många vanliga fakturaexporter, säger Johan Frisk, grundare och utvecklingsansvarig på Opter.
Intresserad? Kontakta oss gärna på +46 8 545 292 00 eller info@opter.com för mer information.
Fortnox är en molnbaserad plattform för ekonomiadministration, för småföretag, redovisningsbyråer, föreningar och skolor. Förutom standardprogram för bland annat fakturering, bokföring, löner och utläggshantering finns hundratals branschspecifika lösningar från andra leverantörer som är integrerade i deras plattform, däribland Opter.
Läs mer om Fortnox
Jonas Sand arbetar som utvecklare på Opter sedan 2012.…
Är du en skarptänkt .NET-utvecklare som tycker om att…
I januari bytte PostNord Bud tillbaka till sitt gamla…
Sedan i somras har vi en ny integration med Fortnox – vilket är…
Nu har vi gjort det enklare för er att…
Vad innebär din roll? – Rollen som kommunikatör är bred…
Fanny Widbom joined Opter as a consultant October 25th…
Opter har sedan verksamhetens start 2001 etablerat sig som…